nasza historia

Master International jest dziś obecny w całej Europie. Firma została założona w 1985 roku przez Bjarne Mønster na bazie wieloletniego doświadczenia w zakresie przywództwa i szkoleń, wspartych karierą na stanowisku zarządczym w międzynarodowej firmie w Danii.

Master rozwinął się szybko w całej Skandynawii. 1988 znalazł swoją niszę w sąsiadującej Szwecji nowe inwestycje zaowocowały dużym zapotrzebowaniem na wyspecjalizowane usługi HR. Później Master stopniowo rozszerzał działalność na Norwegię i Finlandię.

W pierwszych latach Bjarne i jego zespół działali głównie w obszarze szkoleń, coachingu oraz rozwoju pracowników i liderów. Następnym krokiem było rozpoczęcie przez Master International działań w zakresie executive search i rekrutacji oraz jednoczesny rozwój narzędzi do oceny i analizy typologii zachowań i preferencji.

Dość szybko okazało się, że aby sprostać rosnącym wymaganiom biznesowym związanym z zasobami ludzkimi, Master International musi stworzyć bardziej systemowe podejście i zapewnić rzetelne narzędzia, które mogłyby wspomóc kadrę kierowniczą HR w wewnętrznych procesach analizy.

Pierwsza wersja MPP, Master Person Profile, została wydana w 1986 roku. Od tego czasu MPP podlega stałej ocenie, jest poprawiany, dokumentowany i dostosowywane do zmieniających się potrzeb biznesowych i nowych technologii.

Od 1990 Master International stopniowo zmieniał priorytet z doradztwa HR na rozwój i dokumentowanie analiz oraz badań w zakresie osobowości, umiejętności, zdolności poznawczych i motywacji.

Maser wkraczał na rynki kolejnych krajów Europy, ponieważ wiele dużych firm szukało nowych i lepszych sposobów radzenia sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi.

Dziś Master International jest wiodącym europejskim dostawcą narzędzi psychometrycznych w zakresie analiz HR.